Świnoujście. 100 lat niepodległości polski

Obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się o godz. 10.00 Uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i mieszkańców Świnoujścia w Kościele p.w. Chrystusa Króla. Dalsza część uroczystości odbyła się na Placu Słowiańskim, gdzie składano wieńce i wiązanki kwiatów przez delegacje przed Pomnikiem Bohaterom Walki o Niepodległość
Rzeczpospolitej. O godz. 12:00 kulminacja akcji „Niepodległa do hymnu”. W jej ramach o godz. 12 Polacy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w całym kraju odbywają się uroczystości związane z obchodami święta.
Weekend obfitował w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne towarzyszące oficjalnym uroczystościom.
O godz. 12:00 w niedzielę kulminacja akcji „Niepodległa do hymnu”. W jej ramach o godz. 12 Polacy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Hymn wykonano podczas oficjalnych uroczystości państwowych w Świnoujściu na Placu Słowiańskim.
W niecodzienny sposób pływacy w Świnoujściu uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Na pływalni miejskiej w Świnoujściu 100 pływaków przepłynęło symboliczną odległość 100 km w tempie, które zaskoczyło nawet organizatorów.
Na świnoujskim Placu Wolności przygotowano festyn z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.Były konkursy, inscenizacje, animacje dla dzieci, malowanie flagi, poczęstunek oraz koncerty na przygotowanej scenie.
A jak było? Zobaczcie sami!

Zobacz całą galerię →

foto: ewyspiarz24.pl /Rysiek