100 pływaków i 100 km do przepłynięcia

Już w tą niedzielę 11.11.2018 r. o godz. 10:00 w niecodzienny sposób pływacy w Świnoujściu uczczą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W akcji „3 x 100 lat Niepodległości, 100 pływaków i 100 km do przepłynięcia” 100 osób przepłynie symboliczną odległość 100 km.
Akcja ma charakter patriotyczny i uzyskała patronaty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza.

– Ten wspaniały pomysł przypadł do gustu wielu świnoujścianiom ale i nie tylko. Przyjeżdżają do Świnoujścia pływacy z naszego regionu: Stargardu, Szczecina i Polic. Tak duże zainteresowanie naszą akcją spowodowało, że 100 osób chętnych do godnego uczczenia 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości było zapisanych już na miesiąc przed akcją. To bardzo cieszy, mobilizuje i motywuje do działania przy organizacji tak szczytnej imprezy – mówi Michał Stefaniak instruktor ratownictwa wodnego i trener pływania.

Na pływalni miejskiej w Świnoujściu zawiśnie jedna z flag, które wywieszane są na świnoujskiej latarni w dniu święta flagi państwowej. Na pewno będzie robiła wrażenie.
Pływacy będą płynęli w specjalnie przygotowanych na tą okoliczność czepkach oraz po przepłyniętych 40 basenach na ich szyi zawiśnie okazjonalny medal.
Organizatorem akcji jest stowarzyszenie Polskie Ratownictwo Wodne, które zachęca, motywuje i przygotowuje dzieci i młodzież do szkoleń z zakresu ratownictwa wodnego.
Wpółorganizatorami są OSiR Wyspiarz Świnoujście oraz Szkoła Pływania AQUADO.
Podziękowania należą się sponsorowi naszej akcji, którym jest Hotel Trzy Wyspy.

Bik Świnoujście