28 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe


W województwie zachodniopomorskim ferie zimowe rozpoczynają się 28 stycznia 2018 roku i trwać będą do 10 lutego. Tradycyjnie policja zachodniopomorska czuwać będzie nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży w naszym województwie.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających na zimowiska policjanci ruchu drogowego prowadzić będą wzmożone kontrole. Szczególną uwagę zwrócą na stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny autokarów, głównie układy hamulcowe, układ kierowniczy, prawidłowe ogumienie, oświetlenie, oznakowanie oraz wyposażenie, w tym w urządzenia rejestrujące prędkość, czas postoju i czas jazdy.
Rodzic ma prawo prosić o skontrolowanie pojazdu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego lub inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji, lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 112. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

TUTAJ WYKAZ WYZNACZONYCH PUNKTÓW KONTROLI AUTOKARÓW W TRAKCIE FERII:
http://www.zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/22780,Zblizaja-sie-ferie-warto-zglaszac-kontrole-autokarow.html

Strona: 1 2

Pages: 1 2