3 miesiące aresztu za posiadanie narkotyków

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i udzielanie innym osobom środków psychotropowych. Podczas przeszukania mężczyzny i jego miejsca zamieszkania znaleziono woreczki strunowe z zawartością białego proszku . Badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina o wadze ponad 20 gram.
W związku z popełnieniem przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymany 24-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnie przedstawiono mu zarzuty posiadania znacznych ilości środków psychotropowych oraz udzielania ich innym osobom..

Komendant Miejski Policji w Świnoujściu wnioskował do Prokuratury Rejonowej o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Zaakceptowany przez prokuratora wniosek rozpatrzył świnoujski sąd, który zdecydował o 3 miesięcznym areszcie dla mężczyzny. Za narkotykowy „biznes” grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zajmujący się sprawą policjanci ustalają teraz źródło pochodzenia narkotyków oraz inne osoby będące klientami podejrzanego i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

żródło: Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

foto. ewyspiarz24.pl / Rysiek