74. rocznica zbombardowania Świnoujścia przez aliantόw

W tym roku przypada 74. rocznica zbombardowania Świnoujścia przez aliantόw, ktόre miało miejsce dnia 12. marca 1945 roku. Jak w ubiegłych latach odbędą się dwie uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Uroczystości upamiętniające poległych podczas alianckiego nalotu bombowego na miasto Świnoujście dnia 12 marca 1945
Pierwsza uroczystość odbędzie się 11 marca 2019 r. w poniedzialek o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Karsiborskiej (przy Lapidarium). Godzina pamięci w Świnoujściu ma charakter ekumeniczny, a jej duchową refleksję wygłoszą ks. Daniel Waldemar Grocholewski z Parafii NMP Gwiazdy Morza ze Świnoujścia oraz pastor Christoph Tiede z Parafii Ewangelickiej Uznam. Uroczystość prowadzona będzie w dwόch językach.

Główna uroczystość odbędzie się 12 marca 2019 r. we wtorek o godz. 14.00 na Cmentarzu Wojennym i Miejscu Pamięci Golm w Kamminke. Główną przemowę wygłosi pani Poseł do Landtagu Ann Christin von Allwörden kraju związkowego Meklemburgii – Pomorza Przedniego.

Uroczystość na Wzgórzu Golm będzie tłumaczona symultanicznie na język polski. Na miejscu prosimy zgłosić się po odbiorniki u tłumacza.

Zapraszamy!