Odbiorcy przesyłek skarżą się na ich niedostarczanie i zostawianie awizo.

Odbiorcy przesyłek skarżą się na ich niedostarczanie i zostawianie awizo. Czy można winić za to listonosza?
Listonosz jest osobą zatrudnioną w urzędzie pocztowym, nazywaną także doręczycielem pocztowym. W zakresie jego obowiązków mieści się przede wszystkim doręczanie przesyłek, listów, a także doręczanie przekazów pocztowych, rent, emerytur i innych świadczeń.
Innego zdania była listonoszka, która w zastępstwie została ściągnięta z Warszawy. Dostarczanie poczty to dla niej kłopot.Łatwiejszym sposobem pracy jest wypisywanie awizo.

Napisała do nas czytelniczka, która opisała swoją przygodę z listonoszką. – Pracowniczka poczty zadzwoniła na domofon, że ma przesyłkę do odebrania. Mieszkam na trzecim piętrze więc wyszłam jej na przeciw, żeby odebrać przesyłkę. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zastałem listonoszkę na parterze wypisującą awizo. Poprosiłam o wydanie przesyłki. Listonoszka potraktowała mnie jak powietrze, mimo wielu prób, przesyłki nie otrzymałam. Listonoszka poprawnie wypełnione awizo w mojej obecności wrzuciła do skrzynki na listy i bez słowa odeszła.
Całe zdarzenie miało miejsce na ul. Poznańskiej -dodaje czytelniczka.

Jak się dowiedzieliśmy czytelniczka złożyła skargę na listonoszkę, która zapomniała o swoim obowiązku, jakim jest doręczanie przesyłek.

foto. czytelniczka