Biegowa przygoda z okazji Dnia Dziecka w ramach Parkrun 99.

W sobotni poranek 2 czerwca w świnoujskim Parku Zdrojowym doszło do niecodziennych zjawisk – widziano ponoć krokodyla i tygrysa luzem biegających w towarzystwie tajemniczego szkota. Była też wielka białoniebieska dziwnie znajoma mewa płci męskiej, czyli tzw. Flotuś. Jak się później okazało były to zaprzyjaźnione zwierzaki z parkrunowej ferajny oraz zaprzyjaźniona maskotka z klubu piłkarskiego Flota, które przyszły pomóc wszystkim chętnym dzieciom w swojej biegowej przygodzie z okazji Dnia Dziecka w ramach Parkrun 99. Wszystkie dzieci, które zdecydowały się aktywnie rozpocząć weekendowy poranek mogły wziąć udział w specjalnie przygotowanym dla nich biegu, a że przyszła ich dość spora gromadka, bo 50-cio osobowa ekipa , 😀 trzeba było je podzielić na dwie grupy startowe. Ale to nieważne ile dzieciaczków wystąpiło i które było najszybsze, bo dzisiaj wszyscy byli zwycięzcami i byli najlepsi. Każdy otrzymał okolicznościowy dyplom, słodkie medale i drobne upominki od naszych partnerów.
Później wszystkie oczy skierowały się na nieco starsze dzieci – bo wszyscy przecież nimi jesteśmy – którzy przyszli w tą piękną słoneczną pogodę zmierzyć się z czasem na pięciokilometrowym odcinku parku. Przy niezwykle wysokiej frekwencji, w skład której oprócz stałych bywalców Parkrun weszli rodzice wcześniej biegnących dzieci (piękny przykład) oraz adepci sztuki piłkarskiej ze szkółki Floty Świnoujście, do biegu stanęły 122 osoby, w tym 45 pań, a reszta (77osób) to panowie. 10 osób po raz pierwszy w karierze stanęło na linii startu, a aż 23 zawodników poprawiło dzisiaj swoje najlepsze rezultaty.

Najmniej czasu na trasie wśród pań przebywały:
Aleksandra KEPLIN
Magdalena MIKIEWICZ
Małgorzata ŚLIWIŃSKA

Wśród panów:
Sylwester SWĘDROWSKI
Damian MIKIEWICZ
Łukasz JADACH

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom biegu, a szczegółowe wyniki Parkrun # 99 znajdziecie na stronie http://www.parkrun.pl/swinoujs…/rezultaty/ostatnierezultaty/.

Dzisiejszy 99. parkrun był wyjątkowy nie tylko ze względu na obecność radosnego krokodyla Anula, rozbrykanego tygrysa Gregorego oraz wszędobylskiej mewy Flotusia, ale i ze względu na fakt, iż dorośli wolontariusze zostali dzisiaj zastąpieni przez niezwykle zdolne dzieci, które postanowiły z racji swojego święta na ten jeden dzień przejąć stery organizacji Parkrunu. Starsi wolontariusze, koordynator i organizatorzy byli pod ogromnym wrażeniem w jaki sposób młodzi dublerzy dają sobie radę z tymi bądź co bądź trudnymi zadaniami związanymi z obsługą biegu (pomiar czasu, rozdawanie tokenów, skanowanie wyników, zabezpieczanie trasy czy obsługa strefy z jedzeniem i wodą) i składają im serdeczne podziękowania jednocześnie zapraszając do pomocy na kolejne edycje Parkrun.

Na koniec aby tradycji stało się zadość składamy ogromne podziękowania dla stałych partnerów Parkrun – Uzdrowiska Świnoujście S.A., Hotelu „Trzy Wyspy” oraz Stowarzyszenia Trzeźwościowego „HOL” i wspaniałej Panie Ewy z Manufaktury WYSPA SŁODYCZY w Pasażu Żeglarska za piękne i słodkie medale dla dzieci :D. Już teraz zapraszamy na kolejny setny parkrun, który za tydzień odbędzie się na ścieżkach Parku Zdrojowego – a będzie to na pewno niezwykły bieg, na którym postaramy się pobić rekord frekwencji, będzie parę niespodzianek, mnóstwo uśmiechu, zdrowej rywalizacji – jak to zresztą w parku zawsze bywa.
Zapraszamy wszystkich bardzo gorąco!!!
Zespół parkrun Świnoujście

Nasz galeria

Strony: 1 2

Pages: 1 2