Dogadali się z miastem i… ich garaże wypięknieją na wiosnę.

Właściciele ciągu garaży u zbiegu ulicy 11 Listopada i Poznańskiej porozumieli się z Miastem i wspólnie poprawią estetykę tego miejsca. Oni pomalują bramy i ściany na jednakowy kolor, a miasto posadzi zieleń. Obie strony zadeklarowały się, że wszystko będzie gotowe do 20 czerwca. Jedni i drudzy mają nadzieję, że za ich przykładem pójdą inni.

Dogadali się z miastem i… ich garaże wypięknieją na wiosnę

To pierwsza w naszym mieście taka współpraca przy estetyzacji garaży. Obie strony mają jednak nadzieję, że w ślad za nimi pójdą także inni. W mieście jest bowiem sporo podobnych i gorszych wizerunkowo miejsc, które przy niewielkim nakładzie pracy i środków, można zmienić na lepsze. Trzeba tylko chcieć.
Z propozycją współpracy przy nowy wyglądzie tego miejsca wyszła Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. Właścicieli garaży nie trzeba było prosić.
– Nam też zależy, żeby nasze garaże i teren przy nich wyglądały ładnie, schudnie. Tym bardziej, że znajdują się tuż przy jednej z głównych ulic – mówią właściciele garaży, którzy wczoraj (9 maja 2019) spotkali się w urzędzie miasta z Zastępcą Prezydenta Świnoujścia Barbarą Michalska oraz naczelnikami wydziałów urbanistyki i architektury oraz infrastruktury i zieleni miejskiej Joanną Smalc i Wioletą Nawrocką.
Wszyscy wspólnie ustalili, że ściany garaży zostaną pomalowane na jednakowy, beżowy kolor. Podobnie bramy; z jednej strony będą zielone, a z drugiej bordowo – ceglane. Aby kolory nie różniły się odcieniem, ustalono jeden rodzaj i numer farby a nawet sklep, w którym właściciele garaży je kupią. Dodatkowo na dole przednich ścian każdy położy niewielki cokolik.

Czytaj dalej …


Pages: 1 2