Fama. Pierwszy dzień


DOBRY POCZĄTEK FAMY

16 sierpnia 2018

W Świnoujściu rozpoczyna się 48. Festiwal Fama. Przez 10 dni w różnych punktach miasta odbędzie się 70 wydarzeń – m.in. koncertów, spektakli, spotkań autorskich.

Pierwszego dnia imprezę zainaugurują dwa koncerty z cyklu ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE. W ramach niego to mieszkańcy miasta leżącego na 44 wyspach sami składają propozycję miejsc, gdzie mogliby wystąpić artyści. I tak o godz. 19:00 w Admirale I Uzdrowiska Świnoujście swój show rozpocznie trio fortepianowe WÓJCIŃSKI/BAŃDUR/GUCIK. Tworzący skład muzycy spotkali się po raz pierwszy właśnie na Famie – dokładnie w 2015 roku. W swojej twórczości łączą takie gatunki jak muzyka klasyczna, jazz i muzyka współczesna.

Po nich pałeczka przejdzie w ręce formacji IKSY. Grająca alternatywny pop grupa, zaprezentuje się w Barze Letnim Hamaki. Ich koncert będzie oficjalnym biforem przed resztą famowych wydarzeń. Początek o godz. 20:30.

48. Festiwal Fama odbywa się w terminie 16-26 sierpnia 2018. Aktualizowany harmonogram jest dostępny na stronie internetowej, w zakładce PROGRAM. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zachęcamy do śledzenia naszych profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

Zobacz program 48. Fama