Świnoujście – Górskie Poniedziałki na stadionie w Świnoujściu

Wszyscy wiemy, że aby przygotować się do pokonywania długich dystansów trzeba ćwiczyć nie tylko stosując trening stricte biegowy. Na jakość naszego biegania mają wpływ mięśnie i ścięgna pośladków, bioder, pleców, mięśnie skośne i inne. Podstawowe ćwiczenia dla biegaczy powinny być skierowane na te obszary w celu zapobiegania urazom i utrzymania ciała w zdrowiu. Na najbliższych zajęciach zrealizujemy trening ogólnorozwojowy, który będzie miał na celu przeciwdziałanie negatywnemu oddziaływaniu jednostronnego treningu biegowego.

Ćwiczenia kształtujące sprawność ogólną stanowią niezbędne uzupełnienie treningu biegowego. Usuwają braki koordynacyjne, zwiększają zakres ruchu, niwelują dysproporcje w napięciu mięśni, mogą pomóc w przywróceniu lub zachowaniu prawidłowej sylwetki oraz prawidłowej pracy rąk i nóg w czasie biegu. Wielu młodym i początkującym zawodnikom łatwiej jest pokonać dodatkowe kilometry, niż wykonywać banalne wydawałoby się ćwiczenia, przy których trener (a w tym wypadku trenerka Ania ) ciągle instruuje i poucza. Odpowiednio dobrane ćwiczenia zwiększają ruchomość stawu skokowego, likwidują przykurcz mięśni dwugłowych uda, likwidują przykurcz mięśni biodrowo-lędźwiowych (eliminują przyczynę załamania bioder w czasie biegu) i zwiększają ruchomość kończyny w stawie biodrowym. Wpływają przez to na technikę biegu i przeciwdziałają powstawaniu kontuzji przeciążeniowych.
Zapraszamy serdecznie !!!

Należy pamiętać, że udział w zajęciach jest dobrowolny, bezpłatny i odbędzie się on bez względu na warunki atmosferyczne.
Organizator zapewnia szatnię oraz toaletę.
Organizator nie ubezpiecza uczestników w trakcie oraz po treningu od skutków nieszczęśliwych wypadków. Nie ponosi on również odpowiedzialności za rzeczy, szkody w mieniu oraz uszczerbek na zdrowiu uczestników, jak i innych osób, które będą przebywały w rejonie odbywania się treningu.

25 marca, ostatnie zajęcia w tej edycji.

Górskie Poniedziałki
Stadion Miejski
ul.Matejki 22
godzina 19.00-20.00

UWAGA WAŻNE! Zdjęcia i filmy wykonane podczas treningu mogą być wykorzystane nieodpłatnie w materiałach dokumentujących wydarzenie (komunikat końcowy, informacja prasowa, strony internetowe, publikacje) bez zgody osób znajdujących się na nich.
Wiążąca i ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

Bieżące informacje na profilu FB organizatora

Tekst: Organizator
foto. ewyspiarz24.pl / Rysiek