Grechuta Festival 2018. Dzień drugi

Musicalowe powidoki na ciało sztuki ocalone
od zapomnienia w zwierzyńcu z całego świata

GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2018 pędzi niczym rozpędzone Pendolino… Drugi dzień festiwalu to aż pięć artystycznych propozycji. W programie mądre i kreatywne zabawy dla najmłodszych, kolejny wernisaż, koncert, muzyczne widowisko oraz projekcja filmowa. Przed koncertem Teatru Muzycznego ROMA festiwal zostanie oficjalnie otwarty. Dokona tego prezydent Świnoujścia, oraz opiekunka artystyczna i dobry duch przedsięwzięcia – Danuta Grechuta.

Festiwalowy dzień rozpocznie się w Muszli koncertowej w samo południe. Zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami do udziału w wakacyjny cykl spotkań z poezją dla dzieci w wykonaniu mistrzów scen polskich. Najlepsi polscy aktorzy przeczytają wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, czy Jerzego Kerna, a pod opieką animatorki Anny Musialik, dzieciaki będą mogły wziąć udział w warsztatach tematycznych.
Gościem specjalnym pierwszego wydania cyklu „Wiersze na Wyspach czyli Kraina Poezji dla małych i dużych” będzie Mateusz Damięcki. Tematem spotkanie będzie „Zwierzyniec z całego świata”. Udział w imprezie jest nieodpłatny!

Otwarcie drugiej z towarzyszących festiwalowi wystawy – „Ciało sztuki”, czyli malarstwo Jacka Sroki zaplanowano na godzinę 18.00 w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44.
To powrót malarza na świnoujski Grechuta Festival, po ubiegłorocznej prezentacji wystawy „”Rysunki i grafiki”.

Narracja Sroki to przenicowana rzeczywistość, ukazująca, że złożoność współczesnego świata składa się z losów i dramatów zwykłych ludzi. Jego prace to ciało wywrócone na nice z rysunkiem żył, ścięgien, chrząstek, mięśni, które przecież stanowią o prawdziwej naturze człowieka. Malarz z wprawą preparatora pokazuje tę stronę rzeczywistości, która decyduje o prawdzie, ale na co dzień ukryta jest w miękkiej, bezpiecznej czerwieni ciała.

Kolejny wieczór z rzędu należeć będzie do duetu Jackpot i ich przyjaciół. Tym razem wystąpią jako kwintet w programie „Ocalić od zapomnienia”. Ich recitale to sentymentalna, acz nie pozbawiona dobrego humoru podróż do czasów, w których muzykę pisali prawdziwi kompozytorzy, a teksty wielcy poeci. W repertuarze utwory między innymi Hanny Banaszak, Ewy Bem, Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Zauchy, Seweryna Krajewskiego, Kabaretu Starszych Panów, Marka Grechuty i Krystyny Prońko. Koncert w Muszli Koncertowej rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Przenosimy się do Amfiteatru im. Marka Grechuty. Po uroczystości oficjalnego otwarcia festiwalu sceną zawładną aktorzy, tancerze i muzycy stołecznego Teatru Muzycznego ROMA. Koncert „Ale musicale!” to fascynująca i porywająca podróż w świat największych przebojów światowego i polskiego musicalu. Najbardziej znane wielkie numery solowe, romantyczne duety i imponujące sceny zbiorowe. W programie widowiska znajdują się między innymi fragmenty przedstawień wystawianych już na scenie Teatru Muzcznego ROMA. Będą to między innymi piosenki z musicali „Koty”, „Miss Saigon”, „Crazy For You”, „Grease” i „Deszczowa piosenka”. Powrócą również melodie znane z tytułów takich jak „Les Misérables”, „Taniec Wampirów”, „Upiór w operze” czy „Mamma Mia!”. Nie zabraknie też fragmentów z rodzimych spektakli takich jak „Akademia Pana Kleksa” oraz „Piloci”. Bilety w cenie 30 pln wciąż do nabycia w kasach MDK lub w elektronicznych serwisach. czytaj dalej →


Pages: 1 2