I stało się! Umowa podpisana na budowę tunelu w Świnoujściu

Będziemy pamiętali dzień dzisiejszy, który przejdzie do historii miasta. To moment, na który miasto czekało od wielu lat. 17 września 2018 r., Prezydent Janusz Żmurkiewicz w imieniu Miasta Świnoujście podpisał umowę z wykonawcą projektu i robót budowlanych na budowę tunelu pod Świną. Wykonawcą projektu i robót budowlanych jest konsorcjum firm Porr SA (lider konsorcjum), Porr Bau GmbH (Austria), Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhüt AS (Turcja) oraz Energopol Szczecin SA, Inżynierem Kontraktu – konsorcjum Sweco Consulting z Poznania (Iider konsorcjum) , Sweco GmbH z Bremy i Lafrentz Polska z Poznania. Uroczystość podpisania umowy na budowę tunelu w Świnoujściu odbyła się na placu Słowiańskim. Mieszkańcy całą uroczystość mogli obejrzeć na telebimie zainstalowanym na pl.Wolności. Wykonawca ma cztery lata na wykonanie tunelu pod Świną.

– Będziemy pilnowali każdego dnia, żeby za cztery lata tunel został rzeczywiście otwarty – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości podpisania umowy na budowę tunelu w Świnoujściu.

– Bardzo dziękuję mieszkańcom Świnoujścia, którzy przez długie lata oczekiwali tej inwestycji i ufali nam, że powstanie – mówił Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Dzisiejszej uroczystości z udziałem zaproszonych gości towarzyszył protest mieszkańców, którzy są przeciwni łamaniu konstytucji przez obóz rządzący.


Zobacz więcej zdjęć →

Pages: 1 2