Jurek Owsiak ponownie objął funkcję prezesa Fundacji WOŚP.

Jurek Owsiak ponownie objął funkcję prezesa Fundacji WOŚP. – Będę grał znowu z Orkiestrą. Będę prezesem fundacji – powiedział w emocjonalnym nagraniu po pogrzebie Pawła Adamowicza w Gdańsku.


Jurek Owsiak zwrócił się do prezydenta Gdańska: Świat się zawalił, Paweł

Poinformował w nim, że znów będzie prezesem fundacji WOŚP. – Tak, będę grał z Orkiestrą. Tak, będę prezesem Fundacji. – powiedział. – Zobaczyłem, co się dzieje tutaj obok – uzasadnił swoją decyzję, odwołując się do aktów solidarności, które pokazały w ostatnim tygodniu miliony Polaków.

– Mam nadzieję, że miliony Polaków, słuchając homilii i wystąpień duchownych, weźmie sobie do serca, żeby stanowczo powiedzieć każdej nienawiści „nie”, „nie ma na to naszej zgody” – zaapelował.

– Paweł, przywiozłem twoje rozliczenie – powiedział, pokazując do kamery zaświadczenie, że Paweł Adamowicz zebrał 5613,11 zł. – Ogromna kwota, Paweł. Będziemy mogli za nią dużo rzeczy kupić. Rozliczenie zostawię twoim ludziom, abyś znalazł je na swoim biurku. Będzie tam leżało i mówiło o tym, że przyjechaliśmy podziękować tobie i powiedzieć, że rozliczyliśmy Orkiestrę – stwierdził prezes WOŚP w pełnych emocji słowach.
– Zabieramy się do roboty. Bądźcie z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej – zakończył emocjonalne oświadczenie.