Elżbieta Jabłońska – Kandydatka Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019

Elżbieta Jabłońska ukończyła Rachunkowość i Skarbowość na Wyższej Szkole Administracji Publicznej, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, doktorantka na Wydziale Ekonomicznym i Zarządzania US. Interesuje się jakością rządzenia, przedsiębiorczością oraz przedsiębiorstwami rodzinnymi.

Od prawie trzydziestu lat prowadzi rodzinne przedsiębiorstwo. Od 9 lat pracuje na rzecz Świnoujścia jako miejska radna. W 2018 została przewodniczącą Rady Miasta Świnoujście. Od wielu lat związana z Platformą Obywatelską RP, przewodniczy w świnoujskich strukturach
PO RP oraz zasiada w Zarządzie Zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej RP.

Inicjatorka powstania w Świnoujściu Koalicji Obywatelskiej.
Jest także znakomitą organizatorką oraz aktywną działaczką społeczną. Pomysłodawczyni świnoujskiego budżetu obywatelskiego, wspiera lokalną przedsiębiorczość, aktywizuje różne grupy społeczne. Jej cechy to entuzjazm i zaangażowanie. Potrafi znaleźć porozumienie ponad partyjnymi podziałami.

Elżbieta Jabłońska jest przedstawicielką Świnoujścia w Euroregionie Pomerania i Związku Gmin R-XXI, przez długi okres angażowała się w prace Gminnej Rady Pożytku Publicznego. Uwielbia zwierzęta, dlatego jest przedstawicielką Prezydenta Miasta Świnoujście w Komisji dialogu i rozwiązywania problemu bezdomności zwierząt. Należy również do Północnej Izby Gospodarczej.

Uwielbia bieganie, przebiegła już kilka maratonów, organizuje imprezy biegowe, morsuje w lodowatych wodach Bałtyku.

żródło: Koalicja Europejska

Elżbieta Jabłońska