Koncert zespołu „Bell Canto” w ośrodku HOSSA w Świnoujściu

W sobotę 17 listopada 2018r w ośrodku HOSSA w Świnoujściu, zespół „Bell Canto”, działający pod egidą Fundacji „Miłosierdzie i Wiedza” ze Szczecinka, wystąpił z patriotycznym programem z okazji jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pieśni patriotyczne, legionowe i powstańcze przeplatane były poezją autorstwa pań Krystyny Michalskiej i Krystyny Kopkiewicz.

Kilka słów o zespole „Bell Canto”
Pod koniec lipca 2016r Krystyna Michalska założyła zespół wokalno -poetycki pn. „Bell Canto”.
Zespół od początku funkcjonuje pod egidą Fundacji „Miłosierdzie i Wiedza” w Szczecinku. W jego skład wchodzili – w kolejności przystępowania do Zespołu:
Krystyna Krzyżanowska – Michalska – wokal i poezja
Lech Szuba – gitara akustyczna
Krystyna Kopkiewicz – wokal i poezja
Romualda Grela – wokal
Antonina Malinowska – wokal
Obecnie w skład Zespołu wchodzą:
Krystyna Michalska – wokal i poezja
Krystyna Kopkiewicz – wokal i poezja
Anita Murzyńska – wokal
Elżbieta Bibik – wokal
Zbigniew Michałowski – akordeon, keyboard, gitara akustyczna

Zespół składający się z naszych fundacyjnych wolontariuszy, chociaż powstał 2016 roku, to dzięki swojej aktywności i talentom tworzących go wokalistek, ma już za sobą kilkadziesiąt występów.
Poczynając od występu inaugurującego jego działalność podczas zorganizowanego w sierpniu 2016 roku z inicjatywy Fundacji „Miłosierdzie i Wiedza” Dniu Pozarządowca, którego uczestnikami byli przedstawiciele około 20 NGO z całego powiatu szczecineckiego, poprzez występy w lokalnych festiwalach, m.in.:
– wyróżnienie na Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej w Słupsku w dniu 09.11.2016 r.,
– I nagroda Konkursu Słowa i Pieśni im. Marszałka J. Piłsudskiego w Koszalinie dn. 27.11.2016 r.
– nagroda publiczności z wyróżnieniem w III Ludowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Szczecinku,
– nagroda Specjalna od Senatora RP pana Piotra Zientarskiego za występ podczas VI Prezentacji Piosenki Patriotycznej i Wojskowej w Koszalinie dn.15.08.2017 r. etc.
– III nagroda Konkursu Słowa i Pieśni im. Marszałka J. Piłsudskiego w Koszalinie dn. 11.11.2018r.
po liczne klimatyczne występy podczas spotkań patriotycznych, integracyjnych, wigilijnych, etc. – w całym powiecie szczecineckim i nie tylko!
Podczas których na lokalnych konkursach, czy festiwalach, prezentowane będą polskie utwory popularne, patriotyczne i religijne oraz autorskie utwory poetyckie członkiń Zespołu.

Fanów pieśni patriotycznych i/lub zespołu „Bell Canto” zapraszamy na stronę Zespołu na FB: www.facebook.com/bellcantoszczecinek

foto: ewyspiarz24.pl /Rysiek

całą galeria do obejrzenia tutaj →