KONCERTOWY PIĄTEK FAMY


KONCERTOWY DRUGI DZIEŃ FAMY

17 sierpnia 2018

48. Festiwal Fama w Świnoujściu rozkręca się na dobre. Drugi dzień imprezy będzie stał pod znakiem koncertów.

O godz. 13:00 w Barze Letnim Hamaki rozpocznie się KONFERENCJA PRASOWA z udziałem organizatorów i przedstawicieli władz miasta. Zaraz po niej odbędzie się KONCERT NIESPODZIANKA.

Później Festiwal przeniesie się do MDK Przytór. W ramach cyklu „ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE”, czyli wydarzeń w miejscach zaproponowanych przez mieszkańców Świnoujścia, najmłodsi Famowicze będą mogli wziąć tam udział w działaniach animacyjnych i zabawach podwórkowych. Początek o 16:00.

O 18:00 swój występ w Miejskim Domu Kultury rozpocznie trio WÓJCIŃSKI/BAŃDUR/GUCIK. Muzycy poznali się na Famie w 2015 roku. Są uczestnikami wielu prestiżowych konkursów i festiwali. W swojej twórczości grupa inspiruje się szerokim horyzontem zjawisk muzycznych – od muzyki klasycznej minionych epok, poprzez rozmaite gatunki jazzu, aż po muzykę współczesną.

Kolejny koncert da tworzony przez Filipa Mizię i Kacpra Mikołajuka duet FMXD. To o 19:30 w Hali w Basenie Północnym. Sednem przekazu projektu są autorskie teksty. Najważniejsze osiągnięcia to m.in. wygrana na Festiwalu Artystycznym Koniugacje w Rawiczu, I miejsce na przeglądzie muzycznym Zimowa Giełda Piosenki w Opolu oraz II miejsce i nagroda publiczności na Festiwalu Akademicki Rock we Wrocławiu. W Hali w Basenie Północnym – o 20:30 – zagra też duet PARA. Zespół to połączenie głosu Aleksandry Jabłońskiej i muzyki Jakuba Cybuli. Zespół jest laureatem konkursu Stage4you.

O 21:30 w tym samym miejscu publiczność będzie mogła podziwiać TRUCHŁO WOLANDA. To solowy projekt Mateusza Urbańskiego, czyli basisty zespołu Latające Pięści, który zdobył Nagrodę Tryton na Famie w 2012 roku. Podczas koncertu muzykowi będzie towarzyszyć trio Wójciński/Bańdur/Gucik. Następnie scenę w hali przejmą UŁANI KAPITALIZMU, którzy zakończą drugi dzień festiwalowych wrażeń. Ich występ rozpocznie się o 22:30. Zespół wykonuje swoje autorskie kompozycje. Gra muzykę instrumentalną nawiązującą mocno do tradycji yassu. W 2014 roku wystąpili w ramach otwarcia Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

48. Festiwal Fama odbywa się w terminie 16-26 sierpnia 2018. Aktualizowany harmonogram jest dostępny na stronie internetowej, w zakładce PROGRAM. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zachęcamy do śledzenia naszych profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.