Mariusz Malec ze Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie już na mecie w Świnoujściu

Mariusz Malec ze Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie razem z ekipą „Stargard. Ja się nie ścigam” wbiegł na metę swojego biegu Brzegiem Serca na plaży w Świnoujścia osiągając cel, jaki sobie wyznaczył. Mariusz pokonał trasę o długości 550 km w 13 dni. Wszystko w ramach akcji Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech „Bieg brzegiem serca”.
A jak opisuje ostatnie kilometry do metn Nasz bohater:

– Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech – Bieg Brzegiem Serca – Dzień 13 cz. 1
Dzisiejszą relację podzielę na dwie części. Najpierw zacznę od tego, że, bieg rozpocząłem ok. godz. 10.20 w Międzywodziu. Na plaży czekała na mnie miłe mnie zaskakując ekipa Stargard. Ja się nie ścigam tj. Sławomir Stańczyk, Krystian Czynszak, Krzysztof Oleszek, Patryk Kuniq. Chłopaki pobiegli dziś ze mną cały dystans 37 km, aż do granicy w Świnoujściu.
Dziękuję wam 🙂 Po drodze w Międzyzdrojach zostałem „oszołomiony” kolajną niespodzianką. Na molo czekali z jedzeniem, piciem i balonami dziewczyny z kilku ekip biegowych tj. Za – Biegane Babeczki. Nowogard tj. Ewelina Paradowska, Stargard ja się nie ścigam, Monika Wiśniewska, Marta Nowak, Irena Nikiel i Kobiece Bieganie Anna Redlarska Katarzyna Białkowska Anna Wiącek.
Poza dziewczynami czekał tam na nas nasz „przewodnik” z Biegacze Świnoujście – Andrzej. Przed promem oczekiwała na nas grupa Kurka Wodna Morsy z Międzyzdrojów. Tam też spotkałem moich rowerzystów tj. Ireneusz Mania i Ryszard Wieczorkiewicz z grupą rowerzystów Klub Sportowy Uznam. Dołączyli też do nas Świnoujska Inicjatywa Rowerowa ŚWIR oraz kilku innych biegaczy z Biegacze Świnoujście. Wszyscy razem udaliśmy się na granicę, a później na plażę gdzie przywitały nas Klub Morsów Morświny, byli też nasze niezawodne morsy Miedwianie – Stargardzki Klub Morsów oraz Twoje Radio. Poza tym witali nas turyści i oczywiście mieszkańcy Świnoujścia, których reprezentował zastępca prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka.
Od wszystkich dostaliśmy owacje, prezenty i gratulacje. Gospodarzom serdecznie dziękuję za zorganizowanie powitania i poczęstunek. Dziękuję wszystkim obecnym. Oddzielne podziękowania należą się Asia Liwuś-Łapińska i Ani Redlarskiej od których otrzymaliśmy w trójkę oddzielne statuetki. Dziękuję wszystkim zaangażowanym. Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem – pisze na swoim profilu FB Mariusz Malec.

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć z całej imprezy

foto. ewyspiarz24.pl / Rysiek