Masz stary piec? Chcesz ocieplić swój dom? Możesz dostać na to pieniądze!

Masz stary piec? Chcesz ocieplić swój dom? Możesz dostać na to pieniądze!
Od 7,5 do nawet 50 tysięcy złotych można będzie dostać z Programu Antysmogowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Miasto będzie ubiegało się o te pieniądze dla mieszkańców. Jednak aby móc złożyć wniosek, potrzebne są informacje od mieszkańców. Bez nich będzie to niemożliwe. Dlatego, wszystkich świnoujścian zainteresowanych otrzymanie dofinansowania prosimy o przeczytanie informacji poniżej i wypełnienie jednej z dwóch ankiet; w zależności od potrzeb – na samą wymianę pieca lub termomodernizację połączoną z wymianą pieca.
Gmina Miasto Świnoujście, w związku z ogłoszeniem przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, planuje przystąpienie do Programu Antysmogowego. W ramach programu osoby fizyczne legitymujące się tytułem prawnym do nieruchomości, wynikającym z prawa własności, prawa użytkowania wieczystego, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego będą mogły dokonać:
a. wymiany kotłów i pieców
TUTAJ POBIERZ ANKIETĘ

b. termomodernizacji budynków jednorodzinnych wraz z wymianą kotłów i pieców
TUTAJ POBIERZ ANKIETĘ

Aby złożyć wniosek o dofinansowanie, Miasto potrzebuje uzyskać dane od Państwa, które pozwolą na oszacowanie potrzeb w tym zakresie. W związku z tym osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania proszone są o wypełnienie poniższej ankiety i dostarczenie jej do dnia 14 czerwca do Urzędu Miasta Świnoujście (Stanowisko Obsługi Interesanta) lub przesłanie skanu podpisanej ankiety drogą elektroniczną na adres: wpf@um.swinoujscie.pl (wypełniamy tylko jedną ankietę dla konkretnego działania – wymiana pieców lub termomodernizacja)
Po zebraniu danych od Państwa Gmina wystąpi z wnioskiem o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego. Rozstrzygnięcie wniosków, złożonych przez gminy, planowane jest na listopad 2019r. Po uzyskaniu środków będą Państwo mogli składać wnioski do Miasta o dofinansowanie. O czym oczywiście będziemy szeroko informować.


Czytaj dalej →


Pages: 1 2