Miasto dofinansuje klub sportowy „Flota Świnoujście”

Dzisiaj na konferencji prasowej prezes MKS Flota Leszek Zakrzewski i trener pierwszej drużyny Henryk Rot zaprosili (nie tylko kibiców) na pierwsze w rozpoczynającym się nowym sezonie 2018/2019 spotkanie naszych piłkarzy na własnym boisku. Mecz rozegrany zostanie 1 września. Początek o godzinie 18.00. Przeciwnikiem będzie zespół Ogniwo Babinek.
Ale to nie wszystko. W tej chwili, zgodnie z uchwałą Rady Miasta, klub otrzymuje na sezon 210 tys. złotych z budżetu miasta. Na wniosek zarządu Floty, odjąłem decyzję że na rundę jesienną miasto dofinansuje klub dodatkowymi 70 tys. złotych. Dziś oficjalnie, przed kamerami, razem z prezesem zawarliśmy porozumienie o zwiększonym wsparciu klubu w kolejnych sezonach, ale pod pewnymi warunkami. Jeśli na wiosnę Flota awansuje do IV ligi, to zrobię wszystko, aby na kolejny sezon rozgrywek w budżecie miasto klub miał zabezpieczone dodatkowe 140 tys. złotych. I tak aż do momentu, gdy Flota znajdzie się w III lidze. Gdy już tam będzie, wtedy zastanowimy się, co dalej. W tej chwili uważam, że na tyle miasto stać. Chcemy razem z prezesem Zakrzewskim odbudować piłkę nożną; mamy świetne obiekty, doświadczonych zawodników i dobrze zapowiadającą się młodzież, której musimy dać możliwość rozwinięcia skrzydeł.
Zaznaczam jednak już dziś, że nie dopuszczę, aby powtórzyła się sytuacja sprzed kilku lat. Powyżej III ligi finanse Floty nie mogą opierać się wyłącznie na budżecie miasta.
Zdaję sobie sprawę, że niektórzy moją decyzję i nasze porozumienie będą krytykować jak działanie typowo przed wyborami. Ale tak nie jest. I wierzę, że prawdziwi kibice, którzy dobrze życzą Flocie, będą mnie wspierać w tych działaniach.

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz