Są wykonawcy na modernizację 11 ulic.

Są wykonawcy na modernizację 11 ulic
Dokładnie 9 ulic w Karsiborze oraz po jednej na Warszowie i w Przytorze-Łunowie zostanie utwardzonych w ciągu najbliższych 7 miesięcy. Prezydent Janusz Żmurkiewicz podpisał już umowy z wykonawcami.
– To dobra wiadomość – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Mimo trudności na rynku budowlanym, po kolejnych próbach, udało nam się rozstrzygnąć przetargi na zapowiadane przez nas i tak oczekiwane przez mieszkańców drogi.
W sumie zostanie utwardzonych 4034 metrów dróg. Nowa nawierzchnia wykonana będzie wykonana z betonowej kostki o grubości 8 cm (a nie płyt, jak pierwotnie zakładano) na podbudowie z łamanego kruszywa. Dodatkowo wykonane zostaną również zjazdy do poszczególnych posesji.
W Karsiborze utwardzone zostaną: Barkowa (194 metry), Owocowa (450 metrów), Osadników Wojskowych (377 metrów), Wąska (300 metrów), I Armii Wojska Polskiego (543 metry), Ogrodowa (641 metrów), Brzozowa (474 metry), Prosta (419 metrów) oraz Promowa (376 metrów). Na Warszowie – ulica Wrzosowa (180 metrów) i w Przytorze ulica Polna (80 metrów).
Wykonawcami są firmy: WERTA ze Szczecina, KRISTONE z Płotów oraz SZACH z Goleniowa. Ta ostatnia właśnie skończyła modernizację odcinka ulicy Łęgowej w Karsiborze. Po odbiorze prac linia miejskiej komunikacji autobusowej zostanie tam wydłużona, zgodnie z wnioskiem mieszkańców.
Wszyscy wykonawcy na realizację inwestycji mają 7 miesięcy od podpisania umowy. Wartość wszystkich prac to pomad 5, 3 mln złotych.
Info i fot. BIK UM Świnoujście