Najważniejsze jest Świnoujście.

Najważniejsze jest Świnoujście.
Wybory samorządowe były dla nas wielkim przeżyciem – mówi, w imieniu nowo wybranych radnych z listy Koalicji Obywatelskiej, Jan Borowski. Przed nami bardzo trudne i ciekawe miesiące pracy w nowym składzie Rady Miasta. W swoich działaniach, jako klub radnych wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej, będziemy kierować się przede wszystkim dobrem wspólnym. Chcemy samorządu otwartego, ekologicznego, europejskiego, demokratycznego i obywatelskiego. – Chcemy, żeby Świnoujście było miejscem pełnym pasji, zaangażowania, otwartości i entuzjazmu. Miastem, które jest dumne ze swoich mieszkańców a jednocześnie jest przyjaźnie nastawione do przyjezdnych z innych części kraju.
Zrobimy wszystko aby Świnoujście dalej równomiernie rozwijało turystykę i wspierało gospodarkę morską. Naszym marzeniem jest szerokie zaangażowanie społeczności lokalnej w proces sprawowania władzy, dlatego chcemy aby organizacje pozarządowe aktywnie uczestniczyły w życiu miasta.
Chcemy aby Świnoujście było miastem dla wszystkich i dla tych co przyjeżdżają tutaj z różnych stron Polski w poszukiwaniu pracy i mieszkania, dla emerytów, którzy martwią się o swoje wnuki i dzieci, dla rodzin, które marzą o bezpieczeństwie i stabilizacji, dla stoczniowców, marynarzy czy pracowników branży turystycznej, dla rowerzystów, pieszych czy kierowców samochodów, dla wierzących w Boga jak i tych, którzy wartości takie jak prawda, sprawiedliwość, dobro czy piękno czerpią z innych źródeł. To nie funkcje czy stanowiska powinny decydować o ewentualnych koalicjach w Radzie Miasta, lecz wartości takie jak miłość, prawda, troska, akceptacja, przyjaźń czy solidarność i właśnie do tego będziemy, z pełną odpowiedzialnością i pełni nadziei, dążyć.
Radni Rady Miasta Świnoujście:
Elżbieta Jabłońska
Wiesław Góreczny
Leszek Waga
Jan Borowski