Napadli na taksówkarza- zatrzymani w Niemczech

W dniu 14 sierpnia 2018 r. w Prokuraturze Rejonowej w Goleniowie wszczęto śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 14 sierpnia 2018 r. około godz. 10.30 na drodze krajowej nr 3 w okolicach Babigoszczy, napadu rabunkowego w wyniku, którego sprawcy po uprzednim doprowadzenia pokrzywdzonego do stanu bezbronności, grożąc mu użyciem noża i przystawiając nóż do szyi powodując tym ranę ciętą tej okolicy ciała, wyrzucili pokrzywdzonego z będącego jego własnością samochodu marki Citroen o wartości 50 000 zł, który zabrali w celu przywłaszczenia zabierając również dokumenty pojazdu i karty bankomatowe, to jest o przestępstwo z art. 280 § 2 kk w zb. z art. 276 kk w zb. z art. 278§ 5 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu zdarzenia pokrzywdzony realizował kurs ze Świnoujścia przewożąc troje pasażerów. W pewnym momencie napastnicy przyłożyli pokrzywdzonemu nóż do szyi w konsekwencji, czego doszło do powstania rany tej okolicy ciała, a następnie wyrzucili pokrzywdzonego na drogę i odjechali jego samochodem w stronę Republiki Federalnej Niemiec. Pokrzywdzony zatrzymał przejeżdżający samochód i poprosił o wezwanie pomocy, a następnie stracił przytomność. Obecnie w stanie ciężkim przebywa w szpitalu na skutek przebytego rozległego zawału serca, którego doznał na skutek stresu. Podjęte przez polską i niemiecką Policję działania doprowadziły do ujęcia sprawców w dniu 16 sierpnia 2018 r. na terenie Berlina i odzyskania skradzionego samochodu.

W dniu 16 sierpnia 2018 r. Prokurator Rejonowy w Goleniowie postanowił o wydaniu Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego w celu uzyskania materiałów z przeprowadzonych na terenie Niemiec czynności. W dniu 17 sierpnia 2018 r. Nakaz został skierowany do Prokuratury w Berlinie.

Komunikatu Prokuratury Okręgowej w Szczecinie