Świnoujście – Nominowani do nagrody TRYTON 2018.

Dzisiaj członkowie Kapituły Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście w tajnym głosowaniu wybrali nominowanych do nagrody TRYTON 2018. Laureaci zostaną oficjalnie ogłoszeni podczas Gali Trytona, która odbędzie się 15 lutego w hotelu Radisson Blu i tradycyjnie już będzie połączona z balem.


– Chcemy, aby wręczenie statuetki było dla nagrodzonych miłą niespodzianką. Dlatego członkowie Kapituły zobowiązali się do zachowania w tajemnicy wyborów do czasu gali – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

nagrody TRYTON 2018Tryton przyznawany jest za miniony rok. Po raz pierwszy uroczystość odbyła się w 2005 roku (nagroda za 2004 r.). W tym roku nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach:

I Gospodarka i Przedsiębiorczość

II Edukacja, Kultura i Sport

III Działalność Społeczna

Od początku w skład Kapituły, która nominuje i przyznaje statuetki, wchodzą przedstawiciele lokalnych i regionalnych mediów, które mają w Świnoujściu swoich przedstawicieli oraz prezydent, jego zastępcy, przewodniczący Rady Miasta Świnoujście, sekretarz miasta i rzecznik prasowy prezydenta. W pierwszym etapie członkowie Kapituły oraz mieszkańcy miasta zgłaszają swoich kandydatów do nominacji. Potem w tajnym głosowaniu wybierani są nominowani i laureaci.

W tym roku nominowani zostali (kolejność przypadkowa):

Gospodarka i Przedsiębiorczość:

– firma „Mój ogród” Małgorzata Gawrońska

– Manufaktura Ekologiczna Justyna Czarnowska i Jarosław Bolimowski

– apartamenty „Rondo” w kwartale Róży Wiatrów, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego Ciroko Wojciech Ciuruś

Edukacja, Kultura i Sport:

– Parkrun Świnoujście

– Świnoujska Organizacja Turystyczna

– UKS Prawobrzeże

– Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia

– Miejski Chór Dziewczęcy Logos przy MDK

Działalność Społeczna:

– Małgorzata Anna Rajchowiak Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich

– Elżbieta Jabłońska Parkrun Świnoujście

– Maja Piórska Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia

– Piotr Piwowarczyk Świnoujska Organizacja Turystyczna

foto. BIK UM Świnoujście

Bilety na Galę i Bal TRYTONA w cenie 280 złotych od osoby są już do nabycia w kasie Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/1 , czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00. Zainteresowani powinni się spieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona.

BIK UM Świnoujście