Otwarcie wystawy „Po widok” Piotra Pasiewicza.

Zapraszamy do udziału w otwarciu wystawy „Po widok” prac graficznych i fotografii obrazującej działania Piotra Pasiewicza, łódzkiego artysty.

Na listopadowej wystawie w ms44, pokazujemy bogatą dokumentację fotograficzną obrazującą performatywne działania Piotra Pasiewicza, w przestrzeniach post-industrialnych, a także w dawnych obiektach użyteczności publicznej i mieszkaniowej. Czyli w zdegradowanych pustostanach. Na potrzeby projektu, w przestrzeni galerii zostanie odtworzona zona „przestrzeni zdegradowanej” w której Pasiewicz wykona działanie performatywne, in situ, będące powtórzeniem gestu z dotychczasowych akcji w przestrzeniach miejskich. Stwarzając tym samym, instalację jako dominujący element wystawy. Uzupełnieniem dokumentacji i samego procesu performance, to przedstawienie ponad dwudziestu prac graficznych Piotra Pasiewicza (wklęsłodruków), uzupełniających całość merytorycznie i wyjaśniających genezę używanego graficznego tagu i jego multiplikacji. Wystawa w ms44, ma znamiona przekroju poprzez dotychczasową działalność twórczą artysty, jednak z uwypukleniem prac, powstających podczas otwartego procesu performatywnego w przestrzeniach miejskich.
Otwarcie wystawy, 24 listopada 2018r. o godzinie 18.00. W Galerii Sztuki Współczesnej ms44, przy ulicy Armii Krajowej 13 w Świnoujściu. Wystawa trwa od 24 listopada do 20 grudnia 2018 roku.
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny

Miejsce sztuki44