Parkrun Świnoujście – #136

Co sobotę świnoujścianie mają okazję spotkać się i wystartować w parkrun Świnoujście , który odbywa się w Parku Zdrojowym. Chociaż w Polsce, jak i samym Świnoujściu, idea parkrun cieszy się dużą popularnością, to jednak wciąż daleko nam do Wielkiej Brytanii, matecznika cyklu. W samym tylko Londynie odbywa się aż 53 biegi parkrun.

My mamy swój jeden niepowtarzalny parkrun, który dzięki dużemu zaangażowaniu wolontariuszy w każdą sobotę umożliwia entuzjastom spotykania się żeby wspólnie pokonać 5-cio kilometrową trasę.
9 lutego odbędzie się 136 parkrun, na który organizatorzy serdecznie zapraszają.

Biegi parkrun są zawsze bezpłatne i w pełni otwarte dla wszystkich chętnych. Kto nie jest w stanie jeszcze pokonać dystansu 5 km, możesz zacząć przygodę z parkrun od wolontariatu. Spotkania parkrun to formuła biegania zarówno dla zaawansowanych biegaczy, jak i osób, które dopiero zamierzają rozpocząć biegową przygodę. Bez ograniczenia wieku i umiejętności.

Udział w biegach jest całkowicie bezpłatny, a jednocześnie zarejestrowani uczestnicy mają zawsze zmierzony czas. Wystarczy jednorazowa rejestracja, aby uzyskać kod uczestnika, który pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun w kraju i na świecie.

foto. ewyspiarz / Rysiek