Pierwsi w tym roku! Alicja Drela i Przemysław Wiliński.


Ala i Przemek – to pierwsi świnoujścianie, którzy urodzili się w świnoujskim szpitalu w tym roku. Oboje przyszli na świat 3 stycznia 2019 roku. Pierwsza była dziewczynka, a po trochę ponad dwóch godzinach – chłopczyk.


Tradycją stało się już, że pierwsze dzieci narodzone w nowym roku w świnoujskim szpitalu odwiedza Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz.
Rodzice Alicji to Ewa i Jakub. Dziewczynka w dniu narodzin ważyła 3150 gramów.
– Jesteśmy z mężem bardzo szczęśliwi. Mamy już dwóch synów, a teraz wyczekiwaną córeczkę. Można powiedzieć, że jesteśmy w komplecie – mówiła szczęśliwa pani Ewa.
Rodzicami małego Przemka są Agnieszka i Łukasz. Chłopiec waży 3540 gramów. Także na Przemka w domu czeka rodzeństwo.
– Mamy już córkę – mówi nie mniej szczęśliwa pani Agnieszka i z uśmiechem dodaje: – Chcieliśmy, żeby teraz był syn i udało się.
Dzień po narodzinach Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz wraz ze swoim zastępcą Pawłem Sujką i prezesem świnoujskiego szpitala Dorotą Konkolewską odwiedzili maluchy i ich mamy.
– Proszę przyjąć serdeczne gratulacje. Ala i Przemek to kolejne pokolenie nas świnoujścian – powiedział prezydent Janusz Żmurkiewicz wręczają obu mamom upominki, m.in. albumy na zdjęcia: – Mam nadzieję, że te albumy szybko zapełnią się zdjęciami waszych pociech. Tekst i fot. BIK UM Świnoujście