To już dziś podpisanie umowy na budowę tunelu w Świnoujściu.

Telebim gotowy do transmisji na żywo. To już dziś podpisanie umowy na budowę tunelu w Świnoujściu. W programie: Przemówienie Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza, Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.
O godzinie 12.25 planowana jest oficjalna część uroczystości, w której zostanie podpisana umowa.

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz w imieniu Miasta Świnoujście podpisze z wykonawcą projektu i robót budowlanych – konsorcjum firm Porr SA (lider konsorcjum), Porr Bau GmbH (Austria), Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhüt AS (Turcja) oraz Energopol Szczecin SA, Inżynierem Kontraktu – konsorcjum Sweco Consulting z Poznania (Iider konsorcjum) , Sweco GmbH z Bremy i Lafrentz Polska z Poznania.

17.00-21.00 FESTYN – Plac Słowiański
Będą pokazy dronów, atrakcje dla dzieci, coś dla podniebienia i oczywiście dużo dobrej muzyki. Na scenie wystąpi Orkiestra Wojskowa i zespoły: Specyficzni, Loka, Red Lips.
Ale to nie wszystko. Restauracje i kawiarnie na placu Wolności Costa Cafe, Manufaktura Ekologiczna, Neptun i El Papa Cafe Hemingway świętują razem z nami i tego dnia obniżają ceny.