Podróż do Krainy Fantazji

Podróż do Krainy Fantazji z Poetami Piosenki na markową Galę

Grechuta Festival Świnoujście zmierza do finału… Ale przedostatni dzień to prawdziwa artystyczna petarda! W programie spotkanie dla najmłodszych z literaturą w interpretacji uwielbianej Edyty Jungowskiej, gawęda o niezapomnianym Jonaszu Kofcie, oraz przebojowy koncert z piosenkami Marka Grechuty w rewelacyjnym wykonaniu Marty Honzatko. Na koniec dnia wielkie muzyczne widowisko z udziałem laureatów Konkursu na interpretacje piosenek patrona festiwalu, oraz koncert Ani Dąbrowskiej.

Startujemy, już tradycyjnie, w samo południe w Muszli koncertowej przy Promenadzie. Zapraszamy całe rodziny na kolejne spotkanie z cyklu „Wiersze na Wyspach czyli Kraina Poezji dla małych i dużych”. Tym razem bajki i poezję czytać będzie uwielbiana przez widzów Edyta Jungowska. Od początku kariery aktorka zajmuje się też twórczością dziecięcą, użycza głosu postaciom animowanym, nagrywa piosenki i bajki, prowadzi wydawnictwo JUNG-OFF-SKA wydające m.in. książki Astrid Lindgren w formie audiobooków. Spotkanie zatytułowane jest „Podróż do Krainy Fantazji”.

O godzinie 16.00 zapraszamy do klimatyzowanej (!) Sali Pomerania w Hotelu Radisson Blu Resort na kolejną gawędę Teresy Drozdy – „Poeci piosenki – Jonasz Kofta”. Gośćmi specjalnymi dziennikarki będą Nula Stankiewicz oraz Janusz Strobel. Jonasz Kofta to jeden z największych poetów polskiej piosenki, którego nazwisko wymieniać można jednym tchem obok Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego. I chociaż wiele jego wierszy stało się przebojami, jak „Jej portret”, „Pamiętajcie o ogrodach”, „Kwiat jednej nocy”, „Wakacje z blondynką”, „Autobusy zapłakane deszczem”, „Samba przed rozstaniem”, on sam pozostaje trochę zapomniany. Zatem przypominamy!

I dalej. Wczesny wieczór (godzina 18.00) to koncert zatytułowany „Nie dokazuj Miły, nie dokazuj czyli historie miłosne Honzatko”. To sentymentalna podróż przez życie utkana z piosenek Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Grzegorza Turnaua, Jana Wołka, Kazika Staszewskiego w energetycznych i nowatorskich interpretacjach.

Marta Honzatko jest aktorką filmową i teatralną, absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Od września 2012 roku jest związana z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Znana także krakowskiej publiczności ze scen kabaretowych – Lochu Camelot oraz Piwnicy pod Baranami.

Zwieńczeniem dnia, ale za to jakim (!), będzie „Markowa gala”. W pierwszej części koncertu zaprezentują się zwycięzcy Ogólnopolskiego Konkursu na interpretacje piosenek Marka Grechuty. Wystąpią laureaci trzech miejsc „podium”: Julita Zielińśka, Emma Herdzik oraz zwycięzca Kamil Franczak. Ponadto Jurorzy (Danuta Grechuta – przewodnicząca, Teresa Drozda, Marta Honzatko, Pawel Sztompke, Paweł Piątek oraz Jakub Baran) zaprosili na scenę, do indywidualnej prezentacji, Krzysztofa Dryndę, oraz… wszystkich uczestników Konkursu. To będzie niezapomniany koncert!
W drugiej części wieczoru wystąpi gość specjalny …czytaj dalej →

Pages: 1 2