Polacy biją rekordy w Abu Dhabi i Dubaju.

Zawody rozpoczęły się w piątek 15 marca i już na półmetku rywalizacji dorobek Polaków sięgnął 36 medali. Worek z krążkami otworzył Sebastian Cofał, który został mistrzem w pływaniu stylem grzbietowym. – Olimpiady Specjalne dają mi możliwość trenowania i startowania w zawodach, dlatego staram się jak najlepiej pracować i przepływać jak najdłuższe dystanse. Ten medal to dla mnie nagroda za wysiłek oraz przygotowanie do Igrzysk – oznajmił na mecie.

Fala medali

Rekordzistą polskiej kadry został gimnastyk Paweł Czizmowski. 38-latek zdobył aż siedem krążków: dwa złote i cztery srebrne na przyrządach oraz srebrny w wieloboju. Jego koleżanka po fachu Justyna Salwa na podium stała czterokrotnie, aż trzy razy na jego najwyższym stopniu. Po trzy złota wywalczyli też nasi siłacze od trójboju: Sebastian Jędrzejewski i Kamila Woźna. Przeglądając dorobek Biało-Czerwonych właściwie trudno znaleźć konkurencję, w której nasi miejsca w czołówce nie sięgnęli.

Polacy na podium stali także w lekkiej atletyce (Karolina Skitek, Magdalena Czajka, Mateusz Januszkiewicz, Oskar Urbański, Patrycja Wiloczyńska, Robert Herczakowski, Sylwia Caputa, Wojciech Simlat), badmintonie (Krzysztof Sołtysiak), bocce (Agnieszka Cieluch, Danel Rzeźnicki), bowlingu (Robert Litaszewski), kolarstwie (Bartosz Sadkowski, Jarosław Lektarski, Weronika ZabierekŻabierek), golfie (Danuta Hanke), jeździectwie (Jacek Czarnecki, Marta Borowska), judo (Angelika Stachowiak, Marcin Liszcz), kajakarstwie (Kornel Konieczek, Patrycja Kobierowska), trójboju siłowym (Rafał Skoczek), wrotkarstwie (Krzysztof Wieczorek, Patrycja Scheibe), pływaniu (Kinga Iwańska, Marcin Ołdyński), tenisie (Sylwia Ubych, Łukasz Kwapiszewski) oraz tenisie stołowym (Małgorzata Królik, Mateusz Zdaniukiewicz).

Czytaj dalej …


Pages: 1 2