Polscy strażacy popłynęli do Szwecji za darmo promem MF „Gryf”.

Jak poinformowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, w przedostaniu do Szwecji pomogła polskim strażakom firma Unity Line, w której flocie pływa prom MF „Gryf” przetransportowała strażaków i sprzęt za darmo.

– Nie tylko dostaliśmy transport za darmo, także wygodne kabiny, wyżywienie i gorące powitanie od załogi – mówi w rozmowie z portalem Money.pl st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Jak mówi st. bryg. Frątczak, jedna z firm zaproponowała transport za kwotę 75 tys. zł. Nie ma jednak o to pretensji. – Wysłaliśmy zapytanie ofertowe, tak to się przecież dzieje w gospodarce rynkowej. Nie ma tu żadnej kontrowersji – skomentował rzecznik.

Prom MF „Gryf” może jednorazowo zabrać nawet 100 ciężarówek, jest na nim miejsce również dla 180 pasażerów. Nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja, czy MF „Gryf” będzie zaangażowany w powrót Polaków.
———————-

M/f Gryf to nowoczesny prom ładunkowo-samochodowy, przeznaczony do przewozu samochodów ciężarowych i pasażerów zmotoryzowanych. Prom pływa
w barwach Unity Line od 2005 roku, na linii Świnoujście – Trelleborg.

Na swoich trzech pokładach ładunkowych m/f Gryf może przewieźć jednorazowo około 100 zestawów drogowych.

Prom dysponuje łącznie 180 miejscami pasażerskimi do wykorzystania przez kierowców i pasażerów oraz miejscami wypoczynku i rozrywki, dzięki którym przeprawa przez Bałtyk mija szybko i przyjemnie.