Skruszony czy wystraszony? Złodziej oddał wielkanocną palmę.

Skruszony czy wystraszony? Złodziej oddał wielkanocną palmę.

Ponad 1,5 metrowa wielkonocna palma wróciła na swoje miejsce na Placu Wolności. Przypuszczalnie złodziej wystraszył się, gdy przeczytał, że na placu jest kamera oraz że urzędnicy powiadomili policję.

Krótko przed Niedzielą Palmową, na Placu Wolności zamontowano 10 wielkanocnych palm. W poniedziałek rano pracownicy firmy, którzy zajmują się świątecznymi ozdobami, zauważyli że po jednej z nich pozostał tylko pusty maszt, a w drugiej brakuje elementów. Informacja szybko ukazała się w internetowych mediach.

– Wczoraj do godziny 13. pracownicy montowali na placu kolejne ozdoby – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Potem pojechali w inne miejsce. Gdy o godzinie 18. wrócili na plac ze zdziwieniem zauważyli, że palma wróciła na swoje miejsce. Samo jej zamontowanie nie trwa długo. Prawdopodobnie przechodnie, którzy widzieli osobę montującą palmę na maszcie, sądzili, że to pracownik firmy zakłada nową w miejsce tej skradzionej. Nikomu pewnie nawet nie przyszło do głowy, że złodziej będzie tak zdesperowany, aby w biały dzień, w centrum miasta, na oczach przechodniów, zakładać z powrotem skradzioną ozdobę.

Tekst  BIK UM Świnoujście

foto, ewyspiarz24.pl