Świnoujście. Debata rower miejski

Świnoujście. Debata rower miejski

System rowerów publicznych istnieje już w ponad 30 miastach Polski. Czy ma szanse zaistnieć w Świnoujściu? Czy w ogóle rower miejski jest nam mieszkańcom 44 wysp w ogóle potrzebny? Odpowiedzi postarają się znaleźć uczestnicy debaty, która odbędzie się w najbliższą środę 6 czerwca o godz. 18.00 w kawiarni Sonata przy ul. Marynarzy 7.

Chcę, żeby to była merytoryczna i konstruktywna dyskusja, bez obrażania się, wyzwisk i krzyków, niech przemówią argumenty, każdy może wziąć aktywn udział w dyskusji, zapraszamy- mówi Jan Borowski jeden z pomysłodawców debaty. Niech to będzie rodzaj konsultacji społecznych, a wnioski posłużą władzom miasta przy podejmowaniu decyzji- dodaje miejski radny.

Nie chcemy ograniczać się wyłącznie do roweru miejskiego, tematem dyskusji może być cały system komunikacyjny w Świnoujściu – twierdzi Elżbieta Jabłońska- możemy dyskutować o parkingach, infrastrukturze rowerowej, układzie komunikacji autobusowej, inteligentnych, nowoczesnych rozwiązaniach- wylicza organizatorka wydarzenia.

Czy nasze miasto potrzebuje takiej inicjatywy? Czy to dobry pomysł czy nas stać? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy debaty, która odbędzie się w najbliższą środę w kawiarni Sonata.

Pozdrawiam

Jan Borowski