Świnoujście. HALA PO REMONCIE. FAMA „TESTUJE” JĄ JAKO PIERWSZA

HALA PO REMONCIE. FAMA „TESTUJE” JĄ JAKO PIERWSZA
21 sierpnia 2018
To ma być nowe miejsce na rzecz organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Przedstawiciele władz Świnoujścia spotkali się w miniony poniedziałek z organizatorami 48. edycji FAMY w Hali w Basenie Północnym.
Prezentujący się na tegorocznej edycji festiwalu artyści są pierwszymi, którzy występują w obiekcie po jego remoncie.
– Ta hala jest przewidziana na działalność kulturalno-wystawienniczą. Nowa posadzka przybliża nas do wykorzystania jej na te cele. Liczymy, że działalność kulturalna będzie się tam prężnie rozwijać – mówi zastępca prezydenta Świnoujścia, Barbara Michalska.
Według Bogusława Bojczuka, prezesa Akademickiego Biura Kultury i Sztuki Alma-Art, które jest organizatorem Famy, takie miejsca są potrzebne.
– Cieszymy się, że kolejny obiekt, w którym FAMA realizuje swoje imprezy zmienia się na lepsze. Jestem pewien, że będzie dobrze służył nie tylko nam, ale i całemu miastu – ocenia Bojczuk.
Jak wskazuje Andrzej Pawełczyk, jeden z pomysłodawców wykorzystania hali na działalność kulturalną i prowadzący Galerię Miejsce sztuki44 w Świnoujściu, nowa posadzka w hali to dopiero pierwszy krok w kierunku szerszego wykorzystania tego miejsca.

– Dla mnie to zaledwie jeden z etapów całego procesu inwestycyjnego, który miał początek przy formułowaniu wpisu do planu zagospodarowania przestrzennego, wiele lat temu. Mam nadzieję, że jak wyremontujemy w pełni halę, to uczynimy z całego Basenu Północnego Centrum Kulturalne Miasta lub Centrum Kultury Morskiej – mówi Pawełczyk.
Pierwszy etap remontu hali pochłonął około 130 tysięcy złotych. W planach są kolejne prace. To wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie zaplecza sanitarnego.

Wojciech Zagaj
Rzecznik prasowy FAMA 2018
foto: Robert Monkosa