Świnoujście. Nuty nie znają granic

„Nuty nie znają granic” – VI. Polsko-Niemieckie Dni Kultury
I. Polsko-Niemiecki Piknik bez granic na Promenadzie Europejskiej
Od 14. do 16. czerwca 2018 odbędą się już szóste Polsko – Niemieckie Dni Kultury pod nazwą ,,Nuty nie znają granic” organizowane przez Uzdrowiska Cesarskie – Gminę Heringsdorf przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Świnoujściu. Przez trzy dni w godzinach popołudniowych prezentowane będą w muszlach koncertowych w Ahlbecku i w Bansinie występy młodych muzyków z Polski i z Niemiec. W ubiegłym roku dni kultury spotkały się z dużym uznaniem gości i mieszkańców ze względu na swoją specyfikę, m. in. dlatego, że zaprezentowali się bardzo utalentowani młodzi artyści. Niezależnie od tego, czy jest to breakdancer, rock czy zespół marszowy – to właśnie ta różnorodność artystyczna wyróżnia ten projekt.
Początkiem tego projektu było otwarcie wspólnej transgranicznej Promenady Europejskiej między Świnoujściem i Gminą Heringsdorf w sierpniu 2011 roku. Celem tej idei, przy promenadzie między Świnoujściem a Bansinem, jest budowanie „mostów” między polską i niemiecką częścią wyspy Uznam.
„Sztuka nie zna barier politycznych lub granic państwowych – sztuka łączy ludzi w sposób szczególny.” – tak brzmi już od pięciu lat motto tych dni kultury, w których biorą udział także młode talenty z Polski i z Niemiec.
Zespół „FRECH WIE OSCAR” rozpocznie dniu kultury i zaprezentuje muzykę rockową 14 czerwca o godz. 15.30 w muszli koncertowej w Ahlbecku oraz młodzieżowy zespół z Anklam „FELDWEG 7” o godz. 18.00 w muszli koncertowej w Bansinie.
Premierą w trakcie tych dni będzie w piątek, 15.06.2018 od godziny 18.00
I. Polsko-Niemiecki Piknik bez granic na Promenadzie Europejskiej
przy pasie granicznym pod nazwą „POLSKIE PIWO & NIEMIECKIE SERDELKI”.
Serwowane będą tutaj wyłącznie produkty regionalne z wyspy Uznam: piwo browarnicze „Miedziowe 44” ze Świnoujścia oraz oryginalne serdelki i wyroby mięsne z Heringsdorfu z własnej produkcji.
Wspólny piknik nie będzie tylko ucztą dla ciała, ale także dla duszy – tym bardziej, że wspólne spotkanie jest muzycznie oprawione przez znakomitych muzyków.
Polski „WOOD & BRASS BAND” z 45 muzykami zaprezentuje, że można stworzyć naprawdę dobrą atmosferę z instrumentami wykonanymi z drewna i mosiądzu. A kiedy Angelika Weiz użyje swojego soul-głosu przy gitarze Charliego Eitnera wraz z przyjaciółmi, to po prostu nie można stać w miejscu – wtedy wspólny piknik będzie ucztą muzyczną.
W sobotę 16.06.2018 o godz. 19.00 w muszli koncertowej w Ahlbecku spotkają się dwa zespoły muzyczne „NO SUPERMAN” i duet „pARTyzant”. W skład „NO SUPERMAN” wchodzi czterech muzyków, którzy grają swobodną i energiczną mieszankę jazzu, rocka i popu, podczas gdy duet „pARTyzant” porusza się płynnie pomiędzy różnymi stylistykami , nie brakuje mocnych rockowych riffów ,bluesowych smaczków , humoru i zabawy przeplatanych z zadumą. Ważnym , nieodzownym elementem koncertów jest interakcja z publicznością oraz nieskrępowana improwizacja. Gitarzysta duetu, Krzysztof Toczko Gitarzysta do perfekcji opanował trudną i widowiskową technikę tappingu oburęcznego, która umożliwia mu niezależne granie na dwóch gitarach jednocześnie. Kto chciałby doświadczyć tego duetu z wyprzedzeniem, może już w sobotę, 16.06.2018 o godzinie 14.00 w Muzeum Willi „IRMGARD” usłyszeć Krzysztofa i Mikołaja Toczko (więcej informacji: 038378 22361).
czytaj dalej >>

Pages: 1 2