Świnoujście szykuje się na święta

Szykujemy miasto na święta
Rozpoczął się montaż świątecznych ozdób na ulicach miasta. Wszystkie dekoracje świetlne mają być gotowe do 6 grudnia. Właśnie w mikołajki zabłyśnie największa w mieście bożonarodzeniowa choinka na placu Wolności.
Podobnie, jak w ubiegłym roku, tegoroczne ozdoby świąteczne będą podzielone na dwie grupy. Pierwsze to tzw. nieiluminacyjne, czyli ozdoby w donicach, na rondach, świeże choinki itp., które będą pojawiać się stopniowo do 15 grudnia. Drugie to świetlne, a więc choinki z oświetleniem, kurtyny świetlne na drzewach, ozdoby na lampach ulicznych itp. Koszt ozdób nieiluminacyjnych wynosi około 64 tys. złotych, natomiast tych drugich 120 tys. złotych. W obu przypadkach kwoty uwzględniają także ich montaż i demontaż.
Jak co roku świąteczne ozdoby pojawią w różnych częściach miasta. Zmieniona będzie kolorystyka dekoracji w donicach, pojawią się też nowe elementy na masztach znajdujących się na placu Wolności. Ozdoby pojawią się również w Przytorze-Łunowie, Karsiborze i na Warszowie.
– Chcemy, aby świąteczny wystrój miasta był miłą niespodzianką dla mieszkańców – mówi Wioleta Nawrocka, naczelnik wydziału Infrastruktury i Zielni Miejskiej Urzędu Miasta Świnoujście. – Dlatego nie mówimy o szczegółach.
BIK UM Świnoujście

foto. ewyspiarz / Rysiek