Świnoujście – Trytony 2018 rozdane

W sali Hotelu Radisson Blu obyła się 15 Gala „Tryton 2018”. na której zostały przyznane Nagrody Prezydenta Miasta TRYTON 2018.

Wojciech Ciuruś – prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego Ciroko za budowę kwartału Róży Wiatrów, Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia, Piotr Piwowarczyk prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej i Nagroda Specjalna dla Mai Piórskiej – to Laureaci 15. Nagrody Prezydenta Miasta TRYTON 2018. – I Laureatom, i nominowanym serdecznie gratuluję – powiedział podczas Gali Prezydenta Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Cieszę się, że w naszym Świnoujściu są tak wspaniali ludzie. Ludzie, którzy aktywnie współuczestniczą w rozwoju i życiu miasta.

Nagroda przyznawana jest od 2004 roku. Od początku w skład Kapituły, która nominuje i przyznaje statuetki, wchodzą przedstawiciele lokalnych i regionalnych mediów, które mają w Świnoujściu swoich przedstawicieli oraz prezydent, jego zastępcy, przewodniczący Rady Miasta Świnoujście, sekretarz miasta i rzecznik prasowy prezydenta. W pierwszym etapie członkowie Kapituły oraz mieszkańcy miasta zgłaszają swoich kandydatów do nominacji. Potem w tajnym głosowaniu wybierani są nominowani i laureaci w trzech kategoriach.

W tym roku nominowani zostali:

Gospodarka i Przedsiębiorczość

– firma „Mój ogród” Małgorzata Gawrońska

– Manufaktura Ekologiczna Justyna Czarnowska i Jarosław Bolimowski

– apartamenty „Rondo” w kwartale Róży Wiatrów, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego Ciroko Wojciech Ciuruś

Edukacja, Kultura i Sport

– Parkrun Świnoujście

– Świnoujska Organizacja Turystyczna

– UKS Prawobrzeże

– Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia

– Miejski Chór Dziewczęcy Logos przy MDK

Działalność Społeczna:

– Małgorzata Anna Rajchowiak Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich

– Elżbieta Jabłońska Parkrun Świnoujście

– Maja Piórska Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia

– Piotr Piwowarczyk Świnoujska Organizacja Turystyczna

Laureaci:

W kategorii „gospodarka i przedsiębiorczość: Apartamenty „Rondo” w kwartale Róży Wiatrów i prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego Ciroko Wojciech Ciuruś.

W kategorii „edukacja, kultura i sport”: Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia, organizator Świnoujskich Wieczorów Organowych, koncertów wiosennych oraz Kramu Rzeczy Dziwnych w ramach WOŚP.

W kategorii „działalność społeczna”: Piotr Piwowarczyk, prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej, za promowanie Świnoujścia i jego atrakcji turystycznych, integrowanie lokalnej społeczności, pomaganie w rozwijaniu lokalnych produktów turystycznych oraz organizowanie szeregu imprez o charakterze historycznym i promocyjnym, które przyciągają do miasta rzesze turystów.

BIK UM Świnoujście
————————————————————–

foto. ewyspiarz.eu / Rysiek