Świnoujście.Wszyscy dziergamy i malujemy Naszą Biało – Czerwoną!

Wszyscy dziergamy i malujemy Naszą Biało – Czerwoną!
W niedzielę 11 listopada na placu Wolności powstanie nietypowa, bo zrobiona na drutach polska flaga. Do wspólnego jej tworzenia zapraszamy wszystkich świnoujścian i gości już od godziny 12.00, czyli zaraz po zakończeniu oficjalnych uroczystości przed pomnikiem „Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej”. To nie wszystko.
W niedzielę na placu Wolności, każdy będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę, robiąc na drutach kwadraty o wymiarach 20×20 cm.
– Wszystko co do tego potrzebne, przede wszystkim oczywiście włóczkę i druty, mamy już przygotowane. Nie trzeba nic brać ze sobą. Wystarczy po prostu przyjść – mówią pracownicy Miejskiego Domu Kultury i zachęcają: – Pokażmy razem naszą siłę i pamięć!
Pierwsze elementy flagi będą powstawały już dziś, środa 7 listopada. Od godziny 16.00 do 19.00 w pracowni plastycznej biało – czerwoną na drutach robić będą uczestnicy zajęć „Wysp splotu”. Każdy może do nich dołączyć. Budynek MDK przy ulicy Wojska Polskiego, sala nr 414, III piętro.
Oprócz biało – czerwonej na drutach w niedzielę na placu Wolności polska flaga będzie również malowana.
– Mamy wielką belę papieru i farby. Zapraszamy dzieci, ale również dorosłych – mówią pracownicy MDK. – Kto nie potrafi robić na drutach, może dołożyć swoją cegiełkę do malowanej flagi. Mamy nadzieję, że świnoujścianie nie zawiodą w tym wyjątkowym dniu i będziemy mogli wspólnie w ten niecodzienny sposób uczcić 100 Niepodległości Polski.
BIK UM Świnoujście
Fot. MDK Świnoujście