Świnoujska plaża trzynasty raz z rzędu zdobyła Błękitną Flagę. [galeria i film]

Świnoujska plaża trzynasty raz z rzędu zdobyła Błękitną Flagę. Zbliżający się sezon wakacyjny i turystyczny będzie kolejnym, podczas którego w Świnoujściu będzie powiewała Błękitna Flaga.
Po raz 10. Błękitna Flaga powiewać będzie również w świnoujskim porcie jachtowym.

– Aby otrzymać to międzynarodowe wyróżnienie, trzeba spełnić wiele warunków dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa i czystości – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Plaże, na których powiewa Błękitna Flaga, charakteryzują się czystym morzem i otoczeniem, dobrze utrzymaną infrastrukturą i bogatymi ofertami. Kawiarnie, restauracje, leżaki, parasole, zabawy dla wszystkich grup wiekowych z pięknym, czystym morzem i pięknie zagospodarowaną plażą zachwycą nawet najbardziej wymagających gości.

– Stale podnosimy wymagania w stosunku do kąpielisk – poinformował wręczając certyfikat Jarosław Szczygieł – koordynator Programu Błękitna Flaga w Polsce. – W tym roku w naszym kraju przyznano Błękitną Flagę 23 plażom, to o 8 mniej niż przed rokiem.

Błękitna Flaga przyznawana jest w dwóch kategoriach: kąpieliskom oraz marinom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych.

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest nie tylko w Europie, ale również plażom leżącym w tak egzotycznych miejscach jak: Republika Południowej Afryki, Karaiby, Maroko czy Nowa Zelandia.

Błękitna Flaga przyznawana jest tylko na jeden sezon.

Na poziomie krajowym rekomendacji do przyznania Błękitnej Flagi udziela Jury Krajowe.

Ostateczną decyzję o przyznaniu Błękitnej Flagi podejmuje Jury Międzynarodowe, z siedzibą w Kopenhadze, składające się z przedstawicieli Światowej Organizacji Turystycznej (WTO), Programu Ochrony Środowiska ONZ (UNEP), Międzynarodowej Rady Przemysłu Morskiego (ICOMIA), Międzynarodowej Federacji Ratownictwa Wodnego (ILS), Światowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), Komisji ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego (EU), Europejskiej Unii na Rzecz Ochrony Wybrzeży (EUCC) oraz Fundacji na Rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE).

– Żeby móc ubiegać się o kolejne wyróżnienie, kąpieliska i mariny muszą co roku poddawać się rygorystycznym kontrolom – dodaje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

Nasza galeria

Strony: 1 2

foto:ewyspiarz24.pl

Pages: 1 2