Tunel w Świnoujściu. Wszyscy wykonawcy znów są w grze

Tunel w Świnoujściu.

Wszyscy wykonawcy znów są w grzeSąd Okręgowy w Szczecinie wypowiedział się w sprawie przetargu na budowę tunelu pod Świną w Świnoujściu, zmieniając wyrok KIO. Na mocy wydanego wyroku wszyscy wykonawcy znów staną do przetargu.
Przetarg na tę ważną inwestycję dla Świnoujścia został rozstrzygnięty w listopadzie. Wtedy to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie, działająca jako inwestor zastępczy w imieniu miasta wskazała jako najkorzystniejszą ofertę konsorcjum Astaldi i Ghella wartą 727,098 mln zł. Była to druga propozycja pod względem ceny. Oferta najtańsza złożona przez konsorcjum Toto Costruzioni Generali została odrzucona ze względu na niezgodność z treścią specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
21 grudnia 2017 roku KIO uwzględniła oba odwołania nakazując zamawiającemu unieważnienie czynności wyboru oferty najkorzystniejszej, co GDDKiA uczyniła.

Na tym jednak sprawa się nie skończyła, gdyż do Sądu Okręgowego w Szczecinie odwołanie od wyroku KIO złożyła firma Toto. 7 marca sąd rozpatrzył sprawę. Jak poinformował nas rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie Tomasz Szaj, sąd uwzględnił skargę firmy Toto i zmienił wyrok KIO w ten sposób, że oddalił odwołanie konsorcjum Porr, Gulermak i Energopol, które wcześniej zostało uwzględnione przez KIO.

– Komisja przetargowa będzie musiała rozpatrzyć ponownie wszystkie złożone oferty – potwierdził rzecznik szczecińskiej GDDKiA, Mateusz Grzeszczuk. Jak dodał, ponownie trzeba będzie zbadać m.in. zgodność z SIWZ oferty złożonej przez Toto.

żródło: rynekinfrastruktury