Ulica Barlickiego. Zmiana w przebiegu ścieżki rowerowej.

Aby oszczędzić drzewa, zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska zdecydowała dziś o zmianie przebiegu odcinka nowej ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Barlickiego. Chodzi o fragment na wysokości placu zabaw. Pierwotnie projektanci nie chcieli ingerować w teren placu oraz sąsiadujących z nim terenach, z których korzystają mieszkańcy znajdujących się tam budynków mieszkalnych.

Zmiana przebiegu odcinka nowej ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Barlickiego.

I dlatego ścieżka miała w tym miejscu „przechodzić” na drugą stronę alei drzew. To z kolei oznaczało konieczność usunięcia czterech kasztanowców rosnących na tym odcinku.

– Gdy rozpoczęto prace część mieszkańców zwróciła się do nas o zmianę przebiegu ścieżki tak, aby drzewa pozostały. I tak będzie – mówi zastępca prezydenta Barbara Michalska. – Co prawda dwa z czterech zaplanowanych drzew wykonawca zdążył już usunąć, ale w ich miejsce zostaną posadzone nowe. W projekcie jest także wiele innych, nowych nasadzeń zieleni.

Zmiana przebiegu ścieżki na tym odcinku wydłuży zakończenie całej inwestycji o czas potrzebny na spełnienie wszystkich niezbędnych formalności.

– Zobowiązałam moich pracowników, aby wszystkie formalności, całą procedurę przeprowadzili najszybciej, jak to tylko będzie możliwe – podkreśla Barbara Michalska. – Zdajemy sobie sprawę, że ścieżka wzdłuż ulicy Barlickiego jest potrzebna. Idzie wiosna, przed nami lato, a to oznacza wzmożony ruch rowerowy w tym rejonie. Chociażby udających się na plażę, Fort Gerharda czy latarnię morską.

Bez względu na częściową zmianę przebiegu ścieżki, prace na pozostałym odcinku będą prowadzone zgodnie z planem.

BIK UM Świnoujście