Wniosek o upadłość Energopolu-Szczecin. Co z tunelem w Świnoujściu?


Do sądu wpłynął wniosek wierzyciela o ogłoszenie upadłości Energopolu-Szczecin. Spółka ta jest członkiem konsorcjum, które w ostatnich dniach – po wycofaniu się włoskiego Astaldi – zostało wybrane na wykonawcę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu.

 

  • We wtorek o losach kontraktu z władzami Świnoujścia rozmawiały zarządy spółek Porr i Energopol-Szczecin.
  • Nadchodzące dni mogą być decydujące dla losów tego przedsięwzięcia.

„Dłużnik nie reguluje szeregu swoich wierzytelności przysługujących mu względem kontrahentów” – czytamy w uzasadnieniu wniosku o ogłoszenie upadłości firmy Energopol Szczecin, który w poniedziałek trafił do szczecińskiego sądu
Wniosek złożyła firma Auris Rental z Kątów Wrocławskich. Przedsiębiorstwo dostarczało Energopolowi deskowania niezbędne do budowy np. wiaduktów na obwodnicy Wałcza, a także w ramach modernizacji dróg i węzłów na trasach A6 i S3 koło Szczecina. Za obie inwestycje, realizowane na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, odpowiada właśnie Energopol Szczecin.
– Wierzyciel powołuje się na swoje wymagalne wierzytelności na ok 83 tys. zł.
Choć kwota wierzytelności jest niewielka na tle wartości kontraktów, które realizuje Energopol, to jednak każda negatywna wiadomość w kontekście opóźniającej się inwestycji w Świnoujściu budzi niepokój.