Wspólnie możemy więcej dla Polski i dzisiaj idziemy po zwycięstwo.

– Każdy, kto podnosi rękę na polskie dzieci, podnosi rękę na państwo polskie – powiedział Grzegorz Schetyna na konwencji regionalnej Koalicji Europejskiej, która odbyła się dziś w Operze na Zamku w Szczecinie. Poza Grzegorzem Schetyną obecni byli także m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz, Bartosz Arłukowicz, Elżbieta Jabłońska, Włodzimierz Czarzasty oraz jeden z liderów Partii Zieloni Marek Kossakowski.

Na konwencji wyborczej przedstawiono kandydatów Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim. Liderem listy okręgu 13 jest wiceprzewodniczący PE Bogusław Liberadzki (SLD).Z drugiego miejsca startuje Bartosz Arłukowicz (PO) oraz Elżbieta Jabłońska(PO), która startuje z ósmego miejsca. Na kolejnych miejscach są m.in. marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak (PO), były wiceprezydent Warszawy Witold Pahl i wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa (PSL).

– Tu, w Szczecinie, jak w soczewce widać indolencję rządu PiS. Wkrótce miną dwa lata od położenia stępki pod budowę promu. Od tego czasu nie wydarzyło się tam praktycznie nic, ten kawałek blachy coraz bardziej rdzewieje. Tymczasem premier (Mateusz) Morawiecki z ministrem (MSWiA, Joachimem) Brudzińskim nie mają odwagi przyznać się do błędu i przeprosić za tę propagandę – mówił Schetyna.

– W wyborach europejskich 26 maja, a potem parlamentarnych i prezydenckich, stoi przed nami wielki wybór: albo silna dostatnia, demokratyczna Polska w mocnej i silnej Europie, albo to co dziś, państwo partyjne, na drodze wyjścia z UE – mówił Schetyna.

– Jeden z krajów, który leży na wielkiej wyspie opuszcza Unię Europejską. Nie chcemy, aby taki sam los pod wpływem zmanipulowanej propagandy i narracji, dotkną naszą ojczyznę. Przed nami maraton wyborów. Chcemy odbudowania wysokiej rangi Polski. Kraju z wartościami europejskimi takimi jak demokracja, praworządność i solidarność. Chcemy mocnego samorządu, bo to on najlepiej wie jak wydawać pieniądze z unii. Chcemy tych pieniędzy właśnie dla młodych osób na ich edukację, mieszkalnictwo i rozwój kariery zawodowej. Dla przedsiębiorców, bo to oni są gwarantem wysokich wynagrodzeń, a także wyrównania poziomu życia polaków do poziomu europejczyków zachodniej europy. Wspólnie możemy więcej dla Polski i dzisiaj idziemy po zwycięstwo – mówiła Elżbieta Jabłońska.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Foto.Koalicja Europejska