Żałoba narodowa w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza

Rozpoczęła się żałoba narodowa w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza. Żałoba będzie obowiązywać do soboty (19 stycznia) do godziny 19. W czasie żałoby narodowej flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.


„Trumna zostanie wprowadzona do Bazyliki Mariackiej, w piątek wieczorem zostanie odprawiona msza św. i do północy będzie możliwość pożegnania się z panem prezydentem w Bazylice Mariackiej” – poinformowała Aleksandra Dulkiewicz wiceprezydenta Gdańska.

W Bazylice w sobotę prezydent Adamowicz zostanie pochowany. „Zgodnie z tradycją wielowiekową, która w Gdańsku panowała, przychylając się do prośby rodziny, a także inicjatywy metropolity gdańskiego, a także do wielu głosów, które docierały w tych dniach, pan prezydent Adamowicz zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej” – powiedział na konferencji proboszcz Bazyliki Mariackiej ks. Ireneusz Bradtke.

Paweł Adamowicz spocznie w miejscu wyjątkowym na mapie Gdańska – Bazylice Mariackiej. Obok innych zasłużonych dla miasta, jego obrońców, lekarzy, kapłanów, bogatych mieszczan i swojego dobrego znajomego Macieja Płażyńskiego, jednego z założycieli Platformy Obywatelskiej, który zginął w katastrofie w Smoleńsku.

ewyspiarz