Zimowy Festyn Koszy Plażowych w Ahlbecku


Zimowy Festyn od 25 stycznia do 27 stycznia 2019 r. przy molo w Ahlbecku
Czwarty weekend stycznia na wyspie Uznam tradycyjnie poświęcony jest zabawie na plaży z ciekawą i sportową atrakcją – Mistrzostwami Świata w Biegu z Koszem Plażowym.


Po udanym starcie w 2018 r. na plaży w Ahlbecku, Mistrzostwa Świata w Biegu z Koszem Plażowym ponownie odbędą się w 2019 r. przy fantastycznym tle mola w Ahlbecku. Można się spodziewać sportowych wyczynów w tej „sportowej dyscyplinie”. Tytuł Mistrza Świata zapewnia sobie dwuosobowa drużyna, która wraz z koszem plażowym pokona najszybciej dystans 20 metrów. Wymagane są dwuosobowe zespoły, które mają wystarczająco dużo siły, aby udźwignąć kosz plażowy o wadze 60 kg.
Trening kwalifikacyjny do wzięcia udziału w sobotnich mistrzostwach dla dorosłych, dla kobiet i mężczyzn odbędzie się już w piątek, 25 stycznia 2019 r. od godziny 16.00 przy świetle reflektorów przy molo w Ahlbecku. W sobotę o godz. 10.30 zostanie podany sygnał startowy do Olimpiady Dziecięcej, po której bezpośrednio nastąpi ceremonia wręczenia nagród. Specjalne kosze plażowe zostały wyprodukowane w mini formacie, dzięki czemu mogą w nich uczestniczyć nawet najmłodsi w kategoriach wiekowych 9, 12 i 14 lat. Zawody finałowe można będzie oglądać na arenie mistrzostw w sobotę, 26 lutego 2019 r. od godziny 15.00.